Кои 3 хороскопски знаци ги очекуваат проблеми во септември 2022 година – астролозите велат дека најмногу ќе бидат погодени од ретроградниот Меркур!

Речиси цел септември ќе биде под влијание на ретроградниот Меркур, кој не очекува од 9 септември до 2 октомври 2022 година. Оваа енергија ќе се почувствува уште порано, од 22 август, а постретроградната сенка завршува дури на 16 октомври. Ретроградниот Меркур ќе биде во знакот на Вага и може да донесе бројни дилеми, проблеми во комуникацијата, погрешни информации и промени на плановите.

Според тоа, 3 хороскопски знаци ќе се соочат со неволји и предизвици во септември 2022 година – еве кои астролози издвојуваат:

Овен

Овенот во септември 2022 година го очекува алармантен период. Овој пат овој знак на Зодијакот ќе мора да заврши долгогодишна работа. На површина ќе излезат минатите дефекти на документи и договори, како и стари долгови во која било смисла на зборот. Ова ќе ве направи доста нервозни. Ќе имате многу обврски, а можно е да ви биде тешко да постигнете се. Може да се поврзете со туѓи проблеми и неволји. Ќе мора да ги заштитите туѓите интереси, но не ги занемарувајте сопствените задачи кои се неверојатно многубројни. Во овој месец не дозволувајте да се туркате, кога телото и духот бараат одмор, дајте им го тоа.

Рак

За Раковите нема да биде лесен септември 2022 година. Ќе бидете растргнати меѓу работните и семејните проблеми. Тоа се исполнува со тоа што се чувствувате многу ограничени. Добрата вест е што имате можност да ја покажете својата најдобра страна како резерва за иднината. Последната деценија од септември ќе биде полесна. Ова нека ви биде утеха и мотивација за да ги надминете овие предизвици. кога станува збор за пари, ќе изгубите и ќе победувате и повторно ќе губите. Не се вознемирувајте! Сето тоа е лекција низ која треба да поминете за да имате поголем успех и претпазливост во иднина.

Вага

Хороскопот предвидува дека во текот на септември 2022 година претставниците на овој хороскопски знак ќе се соочат со замки. Ќе ве фатат зборови, дела и ветувања. Подгответе се психички за ова. Не давајте ветувања што не можете да ги исполните. Не дистрибуирајте информации ако не сте апсолутно сигурни за тоа. Поради ретроградниот Меркур во вашиот знак, неколку пати ги проверува добиените информации. Ова е единствениот начин да се заштитите од неповолна положба. Можни се турбуленции во семејните односи, но сега најважно е да се фокусирате на главната цел во животот и најмногу да и се посветите. Полесно ќе помине крајот на септември и почетокот на октомври – стресот ќе се намали, а можно е и некои бонуси да ве очекуваат на работа.