Поранешниот претседател на САД, Доналд Трамп, чии профили на Фејсбук, Твитер и другите социјални мрежи се суспендирани поради насилството во Капитол Хил на 6 јануари, планира да ја формира својата платформа во следните два до три месеци, изјави еден од неговите советници Џејсон Милер.

„Мислам дека ќе го видиме претседателот Трамп повторно на социјалните мрежи за веројатно два до три месеци, со своја платформа“, изјави Милер за „Фокс њуз“.

– Advertisement –

Прикажи повеќе