НЕКОИ луѓе можат без напор да го најдат патот до нечие срце со шарм и шарм. Таквите луѓе се исклучително вешти во комуникацијата, добро ги читаат другите и знаат што да кажат за да привлечат нечие внимание. Астролозите наведуваат дека овие хороскопски знаци се мајстори за флерт и заведување.

Лав

Лавовите навистина уживаат во флертувањето. Свесни се за својата привлечност и ги користат сите свои адути за да заведат некого. Овие луѓе имаат одлична смисла за хумор, што го поедноставува процесот на додворување. Тие лесно можат да го привлечат вниманието на обожавателите со нивните духовити шеги, а им помага и нивната харизматична личност.

Вага

Вагите се убави и привлечни, а со својата елоквентност и двосмислени шеги можат без напор да шармираат секого. Добро ги читаат луѓето, па знаат како да и пријдат на личноста што сакаат да ја заведат. Нивната сензуалност во комбинација со силни социјални вештини ги прави вистински мајстори за флертување.

Близнаци

Близнаците уживаат во невиниот флерт. Ако некој им се допаѓа, ќе му пристапат како пријател и ќе се шегуваат за да му го привлечат вниманието. Тие, исто така, многу добро ги оценуваат луѓето, па нивната разиграна тактика секогаш се заснова на желбите и потребите на личноста што се обидуваат да ја заведат.

Овен

Овните по природа се ловци, на кои флертувањето им е секојдневна потреба. Кога некој ќе им се допадне, ќе ги искористат сите свои адути за да го придобијат. Нивното тајно оружје е упорноста, па ја опсипуваат личноста која им се допаѓа со внимание и комплименти додека тој не им поверува и не го спушти штитот.