таг: заври

Албин Курти и Александар Вучиќ не постигнаа договор во Брисел

0
Во Брисел денеска без договор заври средбата меѓу Косово и Србија. Шефот на дипломатијата на ЕУ, Борел, одговорноста ја префрли на...