таг: запрен

Лејкерси не можат да победат без Ентони Дејвис

0
По три победи по ред, запрен е тимот на Лејкерс, кој беше поразен од Кливленд со 116-102, во меч во кој доминираа домашните...

Сопрен Бостон Селтикс, победа за Милвоки и Клиперс

0
После 9 победи, запрен е тимот на Бостон, кој беше поразен од Чикаго со резултат 121-107, на дуелот меѓу две ривалски екипи на...

Штрајк на вработените во Лондонското метро

0
Лондонскиот подземен транзитен систем денеска е запрен поради штрајкот на вработените незадоволни од платите. „Ги...