таг: заедница“

Српските пратеници положија заклетва во косовското Собрание

0
Десет пратеници од српската заедница дадоа заклетва во Собранието на Косово, од кои девет од...

Ким Кардашијан за антисемитските испади на Канје Вест: Говорот на омраза...

0
„СТОЈАМ со еврејската заедница“, објави Ким Кардашијан на Твитер и конечно го прекина молкот за антисемитскиот скандал на нејзиниот поранешен сопруг Канје Вест....