fbpx

таг: зачекори

Французин го заврши тригодишниот пат околу светот со четириметарска едрилица

0
Французинот Јан Квене зачекори на брегот на полуостровот Бретања на западот од Франција и со тоа го заврши тригодишното патување околу светот со...