таг: забранат

Житото од Украина направи голем проблем во ЕУ

0
Полска и Унгарија на 15 април одлучија да забранат увоз на жито и друга храна од соседна Украина за да ги...

САД е можно да го забранат Тик-ток на национално ниво доколку...

0
Американските власти најавуваат дека ќе ја забранат социјалната мрежа за споделување видеа Тик-ток доколку кинеската компанија која е сопственик на платформата не...