таг: заб

9-годишно дете на плажа пронашло заб од праисториска ајкула

0
9-годишно момче пронашло заб од праисториска ајкула на плажа во Мериленд. Моли Сампсон била кај роднините кога го пронашла античкиот заб. Таа е...