fbpx

таг: World

ИХФ го објави идеалниот тим на Мундијалот

0
Светската Ракометна Федерација (ИХФ) го објави идеалниот тим на Мундијалот кој во изминатиов период се...

Мазрауи „недостапен за натпревари“, има „благо воспаление“

0
Баерн Минхен објави дека дефанзивецот Нусаир Мазрауи бил позитивен на корона вирусот за време на...

Кристиjано Роналдо го сака Пепе во Ал Наср

0
Најдобриот португалски фудбалер Кристијано Роналдо сака во својот нов клуб Ал-Наср да го доведе својот...

Австриецот Мајер, ја шокираше светската јавност во Бормио

0
Трикратниот олимписки шампион, Австриецот Матијас Мајер, ја шокираше светската јавност, пред стартот на денешната трка...

Крихмаер убделиво до првото место во Бормио

0
Винсент Крихмаер убедливо славеше во спустот во Бормио, во рамките на Светскиот куп. Австриецот патеката...

Бензема одлучил, уште 2 години на „Сантијаго Бернабеу“

0
Шпанскиот и европски шампион Реал Мадрид ќе го задржи Карим Бензема најмалку уште две години,...

“Роналдо е најголемото разочарување на Мундијалот”

0
Лотар Матеус, легендарниот германски фудбалер, истакна дека Кристијано Роналдо за него е најголемото разочарување на...

Европската Унија постигна договор за пазарот на јаглерод

0
Преговарачите на Европската Унија рано изутринава постигнаа договор за ревизија на нејзиниот пазар...

ФИФА одлучи, Лахоз нема повеќе да суди на Светското првенство

0
Шпанскиот арбитар Антонио Матеу Лахоз е испратен дома и нема повеќе да суди на Светското...

Розберг: Ферари нема визија како може да ја освои титулата

0
Нико Розберг, светскиот шампион во Формула 1 од 2016 година, смета дека Ферари нема визија...