fbpx

таг: WhatsApp

WhatsApp значително го продолжи рокот за бришење пораки

0
Корисниците на популарната апликација WhatsApp добија многу подолг период во кој можат да ги избришат несаканите пораки од разговорот. Досега, корисниците на...

Дали имате некој од овие мобилни телефони? WhatsApp има лоши вести...

0
WhatsApp планира наскоро да ја прекине поддршката за iOS 11 и iOS 10, поради што сите сопственици на iPhone 5 и iPhone 5c...

WhatsApp ќе им овозможи на корисниците „тивко“ да ги напуштаат групите

0
WhatsApp продолжува да работи на развој на својата апликација, а новитетот што доаѓа ќе ги ослободи корисниците од некои непријатности. WhatsApp...

WhatsApp има изненадување, но само за некои корисници

0
Најновата бета верзија на WhatsApp ги открива плановите на Мета за функција која ќе овозможи една сметка да се користи на повеќе уреди...

Услугите на ВатсАп во прекин- еве колку поплаки има

0
Корисниците на ВатсАп (WhatsApp) пријавиле нефункционалност на услугите, според веб-страницата Даундетектор (Downdetector), која следи за оштетување и прекини на популарните интернет ресурси. ...

WhatsApp денеска престанува да работи на 43 видови телефони

0
Платформата за пораки WhatsApp, ја укинува поддршката за многу стари модели на паметни телефони, што значи дека од денеска, 1 ноември, многумина ќе...

Не сакате да ја прифатите новата политика за приватност? Еве што...

0
WhatsApp минатата недела објави дека ќе започне да им испраќа на корисниците порака со информации за нови промени во политиката за приватност, пред...

„WhatsApp“ не отстапува од својата политика за приватност на корисниците

0
Компанијата „WhatsApp“ во сопственост на „Facebook“ соопшти дека ќе ги извести корисниците за нивната политика за приватност во „следните недели“. ...

„WhatsApp“ ги одложува новите промени за приватност: Корисниците се „преместуваат“ на...

0
„WhatsApp“ ги одложува новите планови за приватност на корисниците по масовните реакции од јавноста, пишува „Си-Ен-Ен“. Минатиот месец, „WhatsApp“ започна...

Пад на социјалните мрежи ВацАп, Телеграм и на ЈуТјуб

0
Корисниците на ВацАп (WhatsApp) во многу земји пријавија проблеми со социјалната мрежа. Најголем број поплаки се од корисниците во Европа (Шпанија, Франција,...