таг: Washington

Преодниот рок започна со трејд меѓу Вашингтон и Лејкерс

0
Преодниот рок во НБА лигата започна со трејдот што го направија Вашингтон Визардс и ЛА...

Се чека нова црна листа на САД

0
На Меѓународниот ден за борба против корупцијата се очекува Вашингтон да ја прошири...

Шолц: „Правам сѐ што можам за да избегнам ескалација што може...

0
Германскиот канцелар, Олаф Шолц, најави дополнителни испораки на оружје за Украина, но во...

По Макрон и Шолц одби руски ПЦР-тест за ковид-19 за средбата...

0
Наместо руски тест, Шолц одлучил лекар од германската амбасада да му направи ПЦР-тест,...