таг: walks

Џонс ја потврди својата репутација и го уништи французинот Сирил Ган

0
Џон „Боунс“ Џонс ја потврди својата репутација на легенда во УФЦ, откако го...

Кејн се израмни со најдобриот стрелец во историјата на лондонскиот клуб

0
Хери Кејн го постигна својот 266. гол за Тотенхем, така израмнувајќи се со најдобриот стрелец...

Хари Кејн, летово стигнува на Олд Трафорд?!

0
Манчестер Јунајтед подготвува неверојатен трансфер за големата ѕвезда на Тотенхем, Хари Кејн следното лето, тврдат...

Позитивната реакција на јавноста го убедила да продолжи

0
Герет Саутгејт ќе остане англиски селектор и покрај елиминацијата во четврт-финалето на Светското првенство, тврдат...

Скај Спортс: Баерн Минхен, со понуда од 100 млн евра за...

0
Новинарот на „СкајСпортс“ во Германија, Флоријан Плетенберг, на твитер изјави дека Баерн Минхен работи на...

Илјадници жители се евакуирани од различни украински градови

0
Речиси 13.000 украински цивили беа евакуирани преку хуманитарни коридори во саботата.  Овој број...