fbpx

таг: „Вовед

Елен Помпео ќе глуми во осум епизоди од новата сезона од...

0
Главниот лик на „Вовед во анатомија“ (Grey’s Anatomy), Елен Помпео, односно хирургот д-р Мередит Греј во медицинската драма во ударниот термин на „Еј-би-ес“,...