таг: „Virgin

ВО ЖИВО: Полета ракетата Virgin Galactic – еве кои се туристите...

0
реклама Ракетата на Virgin Galactic полета од Ново Мексико, носејќи 80-годишна поранешна британска олимпијка,...

Транспорт од иднината: Капсули со брзина од 1.200км на час ќе...

0
Компанијата „Virgin Hyperloop“ објави видео кое покажува како ќе изгледа возењето со овој транспортен систем во вакуумска цевка во која капсулите со...