таг: ВЕШТАЧКАТА

Давос: Стратегијата за климата, природата и енергијата предизвик за светските лидери...

0
Kонфликтите на Блискиот Исток и Украина, зголемениот популизам и загриженоста за вештачката интелигенција ќе доминираат на агендата на Светскиот економски форум. Почетокот на...

Научници успеаја да ја искористат вештачката интелигенција за следење на ледени...

0
Вештачката интелигенција се повеќе се користи во науката за анализа на големи количини на податоци. Така, британските истражувачи користеа нова алатка...

Вештачката интелигенција доаѓа и на WhatsApp

0
реклама Вештачката интелигенција (ВИ) стана омилена играчка на новите генерации. Ова поттикна многу популарни...

Вештачка интелигенција ќе биде професор на „Харвард“

0
„Харвард“ ја прифаќа вештачката интелигенција во училницата. Таа отсега е официјален професор на...

Бил Гејтс: Почна ерата на вештачката интелигенција

0
Вештачката интелигенција е едно од најважните технолошки откритија во модерната историја, на исто ниво со создавањето на микропроцесори, персонални компјутери, интернет и мобилни...

Со која брзина вештачката интелигенција би можела да го намали бројот...

0
реклама Вештачката интелигенција крева се повеќе прашина и носи се поголем профит – лани 500...

Вештачката интелигенција предвиде како ќе изгледаат сестрите Кардашијан без операција

0
ВЕШТАЧКАТА интелигенција предвидела како би изгледало познатото семејство Кардашијан доколку не биле подложени на разни козметички зафати. Видеото создадено од популарниот австралиски...