fbpx

таг: „Verizon“

Паника во авиокомпаниите: Поради 5G мрежата откажани летови за Америка

0
Ова доаѓа по веста дека „AT&T“ и „Verizon“ денеска ќе започнат со воведување на безжичната мрежа 5G, иако и двата оператора...