fbpx

таг: „Веранда

ВИДЕО: Хотел во САД, стар над три века, оштетен во огромен...

0
Историскиот хотел „Веранда хаус“ на островот Нантакет во Масачусетс (САД), стар повеќе од три века, бил оштетен во саботата, откако огромен пожар ја...