таг: Велико

Епидемија на грип во неколку градови во Бугарија

0
Во Бугарските градови Велико Трново и Јамбол од денеска (30 јануари)...

Прогласена епидмија на грип во Бугарија

0
Во Бугарските градови Велико Трново и Јамбол од денеска е прогласена епидемија на грип. Мерките ќе останат во сила до 5 февруари, соопштија...

Mајки внимавајте: Во овие каши за бебиња е пронајдено стакло

0
Гордана Тодоровиќ од Велико Поље кај Обреновац доживеала огромен шок кога додека го хранела своето бебе, во лажицата пронашла големо парче стакло,пренесува ...