fbpx

таг: „Вашингтон

Вратена на сопственикот пораката во шише што ја испратил во 1985...

0
На жител на планината Вашингтон, Трој Хелер му е вратена порака во шише што ја испратил пред 37 години. Како што пишува...

Блинкен: Путин не покажува знаци дека е заинтересиран за дипломатија

0
„Вашингтон не гледа знаци дека Москва е заинтересирана за разговори за ставање крај на војната...