таг: union

Откриено е зошто пропадна трансферот на Иско во Унион Берлин

0
Шпанскиот фудбалер Иско не се пресели во Унион Берлин, откако му пропадна трансферот, иако сè беше претходно...

Европската Унија постигна договор за пазарот на јаглерод

0
Преговарачите на Европската Унија рано изутринава постигнаа договор за ревизија на нејзиниот пазар...