fbpx

таг: „Њујорк

„Њујорк тајмс” тврди дека 10.000 вработени во Амазон ќе добијат отказ

0
„Њујорк тајмс” денеска објави дека компанијата Амазон планира да отпушти околу 10.000 вработени, почнувајќи од...