таг: „Њујорк тајмс”

Околу 10.000 вработени во Амазон ќе добијат отказ

0
„Њујорк тајмс” денеска објави дека компанијата Амазон планира да отпушти околу 10.000 вработени, почнувајќи од неделава. Весникот наведува дека тоа ќе биде најголем отпуштање во...