fbpx

таг: „Twitter“

(ВИДЕО) Силна експлозија во турско пристаниште: Голем пожар во магацин за...

0
Силна експлозија и пожар се случи утрово во турското пристаниште Самсун. Пожарникарите се...

Маск најави големи промени на Твитер: „Болно, но неопходно“

0
TWITTER Inc планира да ја рестартира својата услуга за верификација на сметки следниот петок, со ознаки за проверка во различни бои за поединци,...

Маск испрати мејл до вработените во Твитер: Очекувам да бидете во...

0
Откако Twitter им кажа на своите вработени уште во мај 2020 година дека можат постојано да работат од дома доколку сакаат, Илон Маск...

„Twitter“ наскоро со нова опција: Ќе се наплаќаат ексклузивни содржини

0
Компанијата „Twitter“ најави дека наскоро ќе започнат со воведување опцијата „супер следење“ или „super follow“, што ќе им овозможи на корисниците да...