fbpx

таг: „Твитер“

Маск ја укина политиката на Твитер за борба против дезинформации за...

0
Компанијата Твитер, која е под раководство на контроверзниот милијардер Илон Маск, прекина да ја спроведува...

НОВИ ПРАВИЛА НА ТВИТЕР: Што значат златните, сивите и сините ознаки?

0
Твитер ќе ја рестартира функцијата за претплата за верификација на налог следниот петок, твитна денеска главниот извршен директор Илон Маск, откако го одложи...

Илон Маск најави враќање на суспендираните профили на Твитер

0
Новиот сопственик и шеф на Твитер, Илон Маск објави дека ќе ги врати суспендираните сметки...

Маск бара од корисниците на Твитер да гласаат за враќањето на...

0
Илон Маск синоќа на Твитер објави анкета во која бара од корисниците да гласаат дали поранешниот американски претседател Доналд Трамп треба да биде...

Илон Маск на вработените на Твитер им порача да не доаѓаат...

0
На вработените во Твитер им е кажано дека зградата во која работат привремене ќе биде затворена и таа одлука стапува на сила веднаш....

Авганистанскиот врховен лидер нареди целосно спроведување на исламскиот закон

0
Махуџид на Твитер соопшти дека „обврзувачката наредба“ на лидерот Ахунџад доаѓа откако таинствениот лидер се сретнал со група судии. ...

Предупредување од Илон Маск – Твитер „лета“ кон банкрот?

0
Кратко по преземањето на Твитер за сума од 44 милијарди долари, милијардерот Илон Маскне ја исклучува можноста од несолвентност на интернет-платформата. Во...

Маск: „Твитер“ би можел да банкротира

0
Сопственикот на „Твитер“ Илон Маск, изјави дека компанијата би можела да банкротира, откако доби предупредувањето од американските регулатори, а уште неколкумина извршни директори...

Новиот модел за проверка на Твитер доведе до пораст на лажни...

0
БРОЈ корисници на Твитер го искористија моментот за да создадат лажни профили на славни личности бидејќи беше воведен нов систем за верификација откако...

Маск ги повика Американците да гласаат за Републиканците

0
Извршниот директор на Тесла и сопственик на Твитер, Илон Маск, препорача Американците да гласаат за...