таг: Tube/

(ВИДЕО) Како изгледа светот преку очите на разни видови животни

0
Истражувањето на визуелниот свет од животинска перспектива стана подостапно преку нов систем на...

(ВИДЕО) Аеродромот во Минхен откажа летови поради замрзнат дожд

0
Портпаролот на аеродромот потврди за ДПА дека сите писти се замрзнати...

(ВИДЕО) Голем пожар на истокот на Австралија уништи повеќе од 50...

0
Се стравува дека во пожарот што седми ден беснее во источна...

Најмалку 100 загинати во пожар на свадба во Ирак

0
Најмалку 100 луѓе загинале, а повеќе од 150 биле повредени во...

Цел град на северот на Европа ќе мора да се пресели

0
По откривањето на уникатно богатство, шведскиот град Кируна се подготвува за целосна трансформација...

(ВИДЕО) Врнежите од дожд предизвикаа поплави во Германија

0
Десетици летови беа откажани денеска на аеродромот во Франкфурт, најпрометниот и...

Најмалку 99 жртви и стотици исчезнати во пожарите на Хаваите

0
Најмалку 99 лица загинаа во пожарите на Хаваите, изјави гувернерот Џош...

(ВИДЕО) Бројот на загинати во пожарите на Хаваи се искачи на...

0
Најмалку 36 лица загинаа во шумските пожари кои беснеат на островот...

Уште две жртви од поплавите во Словенија

0
Поплавите во Словенија по силното невреме кое во четвртокот ја погоди...

Вонредна состојба во Словенија

0
Вонредна состојба во Словенија поради поплавите. Црвениот аларм останува на сила...