таг: трактори

Белгиските земјоделци го блокираа Брисел

0
Неколку стотици белгиски земјоделци со своите трактори од утрово ги блокираа улиците во т.н. „европски кварт“ на Брисел, каде се сместени институциите на...

Земјоделци со стотици трактори на протест во Париз против забраната за...

0
Француските земјоделци денеска влегоа со стотици трактори во Париз за да протестираат против забраната за...