fbpx

таг: „Тоа

Д-р Пановски: Кракен е најпренослив сој досега, но изгледа не е...

0
И покрај тоа што практично не постојат мерки за заштита, состојбата кај нас и во светот е релативно стабилна, вели во разговор за...

Тајните на говорот на телото: Еве што значи кога луѓето ги...

0
Покрај тоа што го кажуваме, многу пораки во комуникацијата пренесуваме невербално, често несвесно. Контакт со очи, движења на рацете, изрази на лицето… сето...

Рекордите што ги урна Лионел Меси на СП во Катар

0
Аргентина стана светски шампион по третпат во историјата. Тоа беше на крилата на Лионел Меси, кој собори голем број рекорди во Катар. Тој...

Нетфликс има таен, елитен клуб на гледачи – a вие не...

0
„Тоа е голем клуб. А вие не сте во него“, се зборовите на комичарот Џорџ Карлин, кои би можеле да важат и за...