таг: „Тоа

Ова се најдопадливите хороскопски знаци

0
реклама ПРАШАЊЕТО за тоа кој хороскопски знак е најсимпатичен е многу субјективно бидејќи зависи...

Покетино, Тухел и Раул, во трка за „жешкото“ столче во Реал

0
Реал Мадрид се наоѓа во лоша форма и тоа предизвика загриженост кај претседателот на клубот,...

Што ќе се случи ако голтнете гума за џвакање?

0
Некои тоа го прават од навика, а некои се случуваат случајно, но дали некогаш сте се запрашале што се случува во...

„Eдно заразено дете можe да зарази нови 12-18“: Д-р Даниловски апелира...

0
И покрај тоа што веќе неколку пати во медиумите имам укажувано на феноменот на „имунолошка амнезија“ кај морбилите, не е на одмет пак...

Нови рекорди во европскиот фудбал

0
Тимот на Барселона можеби има потешкотии, но тоа нема врска со шпанското првенство. Каталонскиот тим...

Експертите открија како да знаете колку често треба да ги перете...

0
Нема ништо поубаво од тоа да лежите во кревет со чисти чаршафи, но не е толку хигиенски ако ги носите истите пижами со...

Милков: Скопје ги минираше обидите за помирување

0
Ако државните власти потклекнат на провокации тоа ќе биде неуспех за сите, оцени шефот на дипломатијата Бујар Османи. Тој им порача на бугарските институции...

“Старата Дама” се спрема да отпушти пет играчи, за да ги...

0
Јувентус планира да отпушти пет играчи и со тоа да ги намали трошоците поради кризата во која...

Влаховиќ сака да го напушти Јувентус, а следната дестинација е Мадрид

0
Српскиот напаѓач Душан Влаховиќ сака да го напушти Јувентус и тоа би можело да се случи во...

Д-р Пановски: Кракен е најпренослив сој досега, но изгледа не е...

0
И покрај тоа што практично не постојат мерки за заштита, состојбата кај нас и во светот е релативно стабилна, вели во разговор за...