fbpx

таг: „The

Според австралиските медиуми најверојатно денес ќе падне одлука за Новак Ѓоковиќ,...

0
Австралискиот портал „The Age“ јавува дека австралискиот министер за имиграција, Алекс Хок, најверојатно денеска (петок) ќе донесе одлука за евентуалната депортација на Новак...

Детектив на британскиот таблоид „The Sun“ со години ја следел Меган...

0
Британскиот таблоид „The Sun“ изнајмил приватен детектив кој 24 часа ќе ја следи Меган Маркл и нејзиното семејство, уште во 2016 година,...

Шерон Стоун тврди дека била измамена за култната сцена од „Сурови...

0
Во своите мемоари „The Beauty of Living Twice“, актерката Шероун Стоун прозборе за вознемируваките искуства што ги доживеала во текот на нејзината...

ФОТО | „The Weeknd“ конечно се огласи за „пластичните операции“ и...

0
„The Weeknd“ ги шокираше неговите бројни обожаватели со својот изглед на неговите последни јавни настапи и неговото музички видео за хитот –...

Сестрата на Мараја Кери ја тужи ѕвездата и бара отштета од...

0
Мемоарите на Мараја Кери, „The Meaning of Mariah Carey“, објавени во септември минатата година, ѝ предизвикале душевна болка на нејзината сестра Алисон,...

Ко-писателот на „The Simpsons“ почина на 57 години

0
Ко-писателот на култната серија „The Simpsons“, Марк Вилмор, почина на 57 години, откако ја изгуби битката со коронавирусот. Веста за...

Пејачот Том Паркер откри дека боледува од тумор на мозокот

0
Пејачот од британската група „The Wanted“, Том Паркер (32) се огласи на социјалната мрежа Инстаграм и сподели фотографија направена само два дена...

„The Weeknd“ на интересен начин ја промовира божиќната епизода за неговото...

0
„The Weeknd“ ги израдува своите обожаватели со фотографија од неговиот живот пред да стане еден од најпознатите музичари во светот. ...