fbpx

таг: Тел

Илјадници на улиците на Тел Авив протестираа против новата влада на...

0
Неколку илјади луѓе синоќа излегоа на улиците на Тел Авив за да протестираат против новата влада на премиерот Бенјамин Нетанјаху, која...