fbpx

таг: театар

Почина легендарниот актер Саша Петровиќ – комеморацијата закажана за 3-ти февруари

0
Сараевски Камени Театар 55 на својот официјален Фејсбук профил го објави времето на комеморацијата за легендарниот актер Саша Петровиќ. Одбележувањето на смртта...

Никола Ристановски награден за најдобра машка улога

0
Македонскиот народен театар на 1 септември со претставата „Народен непријател“ од Хенрик Ибзен, а во режија на Нина Николиќ, го отвори  9. театарски...