fbpx

таг: Тајпеј

По тензичната посета, Пелоси си замина од Тајван

0
Претседателката на Претставничкиот дом на САД, Ненси Пелоси, во Тајпеј рече дека определбата на Америка за зачувување на демократијата, во Тајван...