fbpx

таг: Стефановиќ

Авионот кој се урна во Грција превезувал српско оружје

0
Стефановиќ потврди дека сопственикот на авионот е украинска компанија, а оружјето го испраќал приватниот српски производител на оружје „Валир“. Тој...