таг: „STARTUP

Јапонски стартап развива робот од популарен цртан филм: Ќе чини три...

0
„START-UP Tsubame Industries“ од Токио развива робот со четири тркала висок четири и пол метри кој изгледа како лик од популарната јапонска анимирана...