таг: Sport

Милан го напушта „Сан Сиро“, ќе изгради свој нов стадион

0
Bo денешното издание „газета дело Спорт“, се наведува дека Милан и Интер со години работеа на проектот за изградба на нов заеднички стадион,...

СП во 2026: 48 репрезентации, 16 групи, 104 натпревари

0
Италијанската „Газета дело спорт“  ги соопшти детали како ќе изгледа новото Светско првенство. На Светското Првенство во...

ФФМ ги номинира Ристовски, Елмас и Барди за спортист на годината

0
Фудбалската федерација на Македонија до Агенцијата за млади и спорт (АМС) ги испрати предлог номинациите за избор...

Косово идната есен повторно ќе аплицира за членство во УНИЦЕФ

0
Министерот за култура, млади и спорт на Косово, Хајрулах Чеку најави дека неговата држава идната есен ќе аплицира за зачленување во...

„Херојот“ на Милан, ќе биде награден и од Франција

0
Според она што го пренесува RMC Sport во Франција, во конечниот список на репрезентација за Франција во Светското првенство во Катар ќе се...

Тензија во Интер, клубот продава играчи без знаење на Инзаги

0
„Скај Спорт Италија“ излезе со вест дека Баер Леверкузен испратил понуда за Госенс која Интер ја прифатил....

Акција на Sport Life: со еден промашен натпревар до еден милион...

0
Со новата акција на Sport Life, недобитните тикети кои имаат еден промашен тип може да ви донесат...

Нови вредни акции на Спорт Лајф!

0
Од 30 ноември до 30 декември, играчите на Sport Life ќе имаат Втора шанса за подарок. Играчите со...

SPORT LIFE во новогодишна хумана акција

0
Во пресрет на новогодишните празници Sport Life донираше новогодишни пакетчиња во повеќе институции за деца и млади...

„Спорт лајф“ донираше кислородни концентратори за Педијатрија во Велес

0
Oбложувалниците „Спорт лајф“ (Sport Life) донираа два кислородни концентратори наменети за Општата болница во Велес, а за потребите на детскиот оддел и одделот...