таг: snapshot/you

(ВИДЕО) Како изгледа светот преку очите на разни видови животни

0
Истражувањето на визуелниот свет од животинска перспектива стана подостапно преку нов систем на...

(ВИДЕО) Аеродромот во Минхен откажа летови поради замрзнат дожд

0
Портпаролот на аеродромот потврди за ДПА дека сите писти се замрзнати...

(ВИДЕО) Снежна бура ја замрзна Украина, има загинати и повредени

0
Десет лица загинаа, а 23 се повредени, меѓу кои две деца...

(ВИДЕО) Кинески астронаути произведоа зеленчук во вселената

0
Астронаутите од кинеската мисија „Шенџоу 16“, кои безбедно се вратија на...

(ВИДЕО) Голем пожар на истокот на Австралија уништи повеќе од 50...

0
Се стравува дека во пожарот што седми ден беснее во источна...

Најмалку 100 загинати во пожар на свадба во Ирак

0
Најмалку 100 луѓе загинале, а повеќе од 150 биле повредени во...

Цел град на северот на Европа ќе мора да се пресели

0
По откривањето на уникатно богатство, шведскиот град Кируна се подготвува за целосна трансформација...

(ВИДЕО) Необична куќа на дрво во Финска наликува на летечка чинија

0
Во селото Фискарс во Расеборг, Финска, постои необична куќа чиј дизајн е инспириран...

Повеќе од 43 илјади раселени по поплавите во Либија

0
Повеќе од 43 000 луѓе се раселени по поплавите во Либија,...

Бројот на загинати во поплавите во либискиот град Дерна може да...

0
Во разорните поплави кои ја зафатија источна Либија досега загинаа над...