fbpx

таг: Шегите

Шегите на Џон Оливер за кралицата забранети во Велика Британија

0
Шегите направени минатата недела „Вечер со Џон Оливер“ за кралицата Елизабета Втора по нејзината смрт, беа исечени од прикажувањето во Велика Британија. ...