fbpx

таг: шеќер

Не ги игнорирајте: 10 знаци дека сте зависни од шеќер

0
Прекумерното внесување шеќер не само што е лошо за вашата форма, туку многу студии покажуваат дека го зголемува ризикот од кардиоваскуларни болести и...