fbpx

таг: шахти

ВИДЕО: Деца оградија отворена шахта со камења, луѓето ги нарекуваат херои

0
ОТВОРЕНИ шахти може да резултираат со несреќа. Тоа добро го знаат момчето и девојчето кои враќајќи се од училиште направија гест за кој...