таг: Северен

Се урна зграда во Мосул, има загинати и повредени

0
Зграда во изградба се урна во Мосул, северен Ирак, при што загинаа најмалку три лица....

„Моќни експлозии“ причина за протекувањето од гасоводот „Северен тек“

0
Прелиминарната истрага за оштетување на двата гасоводи Северен тек во данскиот дел на Балтичкото Море...

Русите три дена ќе го запрат „Северен тек“

0
Испораките на руски гас за Европа преку гасоводот Северен тек 1 ќе бидат во прекин...

Гасот повторно протекува низ Северен тек 1

0
Податоците на операторот на гасоводот Северен тек 1 „Gascade“, изутрината покажуваат проток на гас од...