таг: Saturday

“МВП треба да игра помеѓу 75 и 82 натпревари по сезона”

0
Кошаркарот на Лос Анџелес Kлиперс, Пол Џорџ, смета дека играчот мора да одигра најмалку 75...

Розберг: Ферари нема визија како може да ја освои титулата

0
Нико Розберг, светскиот шампион во Формула 1 од 2016 година, смета дека Ферари нема визија...

Илјадници жители се евакуирани од различни украински градови

0
Речиси 13.000 украински цивили беа евакуирани преку хуманитарни коридори во саботата.  Овој број...