таг: Santos

Бразилка роди бебе тешко 7,3 килограми

0
Клеидијана дос Сантос го родила синот Анџерсон на 18 јануари со царски рез. Таа била хоспитализирана во болницата Падре Коломбо во Паринтинс на...

Португалија во преговори со бившиот тренер на Белгија

0
Роберто Мартинез може да го преземе кормилото на репрезентацијата на Португалија. Стратегот ја водеше Белгија...

Скандал, португалскиот тренер Фернандо Сантош осуден за затајување на данок

0
Португалскиот тренер Фернандо Сантош е осуден за затајување данок. Сантош е казнет од португалското правосудство,...