fbpx

таг: „Русокоса“

Филмот „Русокоса“ доби 14-минутен аплауз во Венеција

0
Филмот „Русокоса“ на Ендрју Доминик дебитираше со долги 14-минутни овации за време на светската премиера на Филмскиот фестивал во Венеција. Ана де Армас,...