таг: Reuters

МААЕ: Нуклеарката Запорожје добива „суштинска енергија“ од дизел генератори

0
Меѓународната агенција за атомска енергија (МААЕ) соопшти дека осум од 20-те...

Поранешна секретарка на концентрационен логор осудена за воени злосторства

0
97-годишна жена која работела како секретарка во нацистички концентрационен логор е осудена денеска...

Кина утре ќе го лансира вселенскиот брод „Шенжу-15“ со тричлен екипаж

0
Од Центарот за лансирање сателити во северозападна Кина утре се очекува да биде...

МААЕ ги интензивира напорите за заштитна зона околу Запорожје

0
Шефот на нуклеарното набљудувачко тело на ОН ги интензивираше своите консултации за поставување...

Шведските инспектори пронашле траги од експлозив на цевководите „Северен тек“

0
Инспекторите пронајдоа траги од експлозив на местото на оштетените гасоводи Северен тек, потврдувајќи...

Полска поставува бодликава жица на границата со Русија

0
Полска привремено ќе подигне бодликава жица висока два и пол метри на границата...

Меѓународната агенција за атомска енергија во Украина ги истражува руските наводи...

0
Експерти на Меѓународната агенција за атомска енергија (МААЕ) денеска започнаа со проверка на...

Светските лидери му ја честитаат изборната победа на Лула да Силва

0
Светските лидери денеска ја поздравија победата на Луис Инасио Лула да Силва на...

МААЕ инспектори ќе бараат докази за производство на валкани бомби во...

0
Меѓународната агенција за атомска енергија (МААЕ) соопшти дека ќе изврши „независна проверка“ на...

МААЕ ќе ги посети нуклеарните локации на Украина

0
Меѓународната агенција за атомска енергија (МААЕ) се подготвува да испрати инспектори на две...