таг: Reuters/BBC

Државен погреб на кралицата Елизабета Втора

0
Денеска ќе биде одржан државниот погреб на британската кралица Елизабета Втора која на...

Ковчегот на кралицата Елизабета Втора за последен пат во Бакингемската палата

0
Кралот Чарлс и сите членови на потесното кралско семејство синоќа се собраа во...