таг: рестартира

Маск најави големи промени на Твитер: „Болно, но неопходно“

0
TWITTER Inc планира да ја рестартира својата услуга за верификација на сметки следниот петок, со ознаки за проверка во различни бои за поединци,...

НОВИ ПРАВИЛА НА ТВИТЕР: Што значат златните, сивите и сините ознаки?

0
Твитер ќе ја рестартира функцијата за претплата за верификација на налог следниот петок, твитна денеска главниот извршен директор Илон Маск, откако го одложи...