таг: Републиканското

Во Конгресот започна истрага за повлекувањето на САД од Авганистан

0
Републиканското мнозинство во Претставничкиот дом на САД почна истрага за одлуката на администрацијата на американскиот претседател Џозеф Бајден да се повлече...