таг: ренџери

Џиновска жаба ги шокираше австралиските ренџери

0
Австралиските ренџери наидоа на џиновска жаба со рекордна големина длабоко во прашума во северната држава Квинсленд. Наречена „Frogzilla“, бастевската жаба ја забележала...