таг: region

„Али Ахмети беше за поделба на Косово“

0
Жестоки полемики во медиумите во Косово и целиот регион во врска со една анализа на...

Жестоки борби во Доњецк, американски генерал процени дека во војната загинале...

0
Украинските сили ги одбија новите руски напади во источниот регион Доњецк, каде што Москва продолжува...

Русија со бројни напади со дронови-камикази во Украина

0
Русија изврши напади со беспилотни летала камикази, во украинскиот регион Дњепропетровск. Неколку лица беа повредени,...

Русија изврши „масовен“ напад со дронови врз Дњепропетровск

0
Русија лансираше повеќе беспилотни летала во југоисточниот украински регион Дњепропетровск, ранувајќи луѓе и оштетувајќи цивилни...

Во Саудиска Арабија се гради мега-град – најдраматичен проект во светот...

0
АМБИЦИОЗНИОТ развој на саудискиот регион Неом, според соопштението за ПР, е посветен на светоста на целиот живот на Земјата. Па, не целата работа,...

Британија: Нејасно како Русија може да ги зголеми воените сили во...

0
Не е јасно како Русија ќе може да ги зголеми своите вооружени сили,...