fbpx

таг: “Ред

Ајакс бара нов тренер, отказ за Алфред Шрудер

0
По уште едно реми во лигата, шесто по ред, Ајакс реши да му врачи отказ на тренерот...

Пол Погба во “акција”, повторно менува средина

0
Пол Погба, играчот од средниот ред на Јувентус, контактирал со тренерот на еден од најголемите клубови во...

Ливерпул е заинтересиран за играчот од средниот ред на Челси

0
Ливерпул е заинтересиран за играчот од средниот ред на Челси, Мејсон Маунт. Англискиот интернационалец има договор со...

Волстрит падна трет ден по ред, се стравува од зголемување на...

0
На Волстрит цените на акциите паднаа трет ден по ред, бидејќи инвеститорите стравуваат дека американската централна банка ќе ги зголеми каматните...

Почнува Светскиот економски форум во Давос

0
Светскиот економски форум(WEF) во Давос, 53-ти по ред, ќе се одржи од понеделник до 20 јануари, а на состанокот ќе се...

Ред Бул: Трети февруари треба да биде нашето најголемо претставување досега

0
Актуелниот шампион во Формула 1, во конкуренција на конструктори “Ред Бул” објави дека ќе го претстави својот...